Covid-19 günlerinde Türkiye’ye bir destek de bizden: Tüm hizmetlerimiz ücretsiz!

Yardım


Gigahand Nedir?Gigahand bir online hizmet pazaryeri ve yerel ilan platformudur. Bu platformda ihtiyaçlarınız için talep oluşturabilir, hizmet sağladığınızı bildiren ilanlar verebilir ve başka kullanıcılar tarafından verilen ilanları görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca kiraya vermek istediğiniz emlak ve vasıtalarınız için kiralık ilanları oluşturabilir ya da kiralamak istedikleriniz için kiralama ilanları açabilirsiniz. Gigahand’de herhangi bir kategoride ilan verebilmek veya hizmet talebi oluşturabilmek için öncelikle üye olmanız gerektiğini unutmayın. E-posta adresinizi ya da GSM numaranızı doğrulayarak hem ilan verebilir hem de diğer kullanıcılarla mesajlaşabilirsiniz. Gigahand’e üye olmak ücretsizdir.
Gigahand kategorileri:

 • Hizmet Arayanlar: Belirli bir alanda hizmet almak isteyenlerin GigaPrime talep oluşturduğu veya hizmet almak için ilan verdiği kategoridir.

 • Hizmet Verenler: Belirli bir alanda hizmet vermek isteyenlerin ilan verdiği kategoridir.

 • GIG Hizmet Arayanlar: Kısa süreli, proje bazlı, freelance gibi küçük işlerde (GIG) hizmet almak isteyenlerin GigaPrime talep oluşturduğu veya GIG hizmet almak için ilan verdiği kategoridir.

 • GIG Hizmet Verenler: Öğrencilerin, ek iş arayanların, zamanını ya da yeteneğini gelire dönüştürmek isteyenlerin kısa süreli, proje bazlı ya da freelance hizmet vermek için ilan verdiği kategoridir.

 • Kiralamak İsteyenler: Konut, depo, ofis gibi kiralık emlak veya çadır, karavan, tekne gibi kiralık mobil seçeneklerini kiralamak isteyenlerin GigaPrime talep oluşturduğu veya Kiralama yapmak için ilan verdiği kategoridir.

 • Kiraya Verenler: Konut, depo, ofis gibi kiralık emlak veya çadır, karavan, tekne gibi kiralık mobil seçeneklerini kiraya verenlerin ilan verdiği kategoridir.

 • İş İlanları: Personel/Ücretli çalışan arayanların aradığı nitelikleri belirterek yerel ilan verdiği kategoridir.

 • İş Arayanlar: İş arayanların kısa özgeçmiş formunu doldurarak aradıkları işin özelliklerini belirtebildiği ve yerel olarak yayımladığı ilanlar kategorisidir.

 • Topluluk ve Etkinlik: Kullanıcıların proje geliştirme, gönüllü etkinlikler gerçekleştirme, soru sorma veya sosyalleşme amacıyla gruplar ve bireylerle etkileşime geçebildikleri yerel ilan panosudur.

Söz konusu bu kategorilerde ilan vermek veya talep oluşturmak için web ana sayfadaki İlan Ver, mobil ana sayfadaki (+) butonunu kullanarak, açılan sayfadaki ilgili kategoriyi seçip oluşturulmuş özel formu doldurun.

Bu kategorilerde verilmiş ilanları görüntülemek için ana sayfadaki ilgili kategori butonlarından veya arama çubuğundan faydalanabilirsiniz. Sonuçları daraltmak için filtreleme seçeneklerini kullanabilir; ilanları şehre, ilçeye, alt kategorilere göre yeniden listeleyebilirsiniz.

Üyelik

Gigahand uygulamasının sunduğu hizmet ve avantajlardan faydalanabilmek için, kullanıcıların üye olması ve bilgilerini doğrulaması gerekmektedir. Gigahand’e üye olmakla elde edeceğiniz hizmet ve avantajlar şunlardır:

 • Bir hizmet sağlayıcı iseniz kendi hizmet bölgeniz ve sektörünüzde ilan verebilir, kazancınızı artırabilirsiniz.

 • Bir hizmet alıcı iseniz dilediğiniz bölge ve kategoride GigaPrime talep açabilirsiniz. Bu özel algoritma ihtiyacınız olan çözümü sizin için bulur.

 • Yalnızca hizmet alışverişi için değil, emlak ya da vasıta kiraya vermek veya kiralamak için de ilan verebilirsiniz.

 • İlgilendiğiniz bir ilanla ilgili ilan sahibine mesaj atabilirsiniz.

 • Bir hizmet alışverişi ya da kiralama işlemi yaptığınız kullanıcıyı değerlendirebilir, hakkında yorum yapabilirsiniz.

 • Gigahand Destek Ekibi ile iletişime geçebilir, tüm soru, şikâyet ve önerilerinizi ekiple paylaşabilirsiniz.

Üye olmak için ise Yeni Üyelik sayfasındaki formu doldurmak yeterlidir. Üye olmadan önce Gizlilik Politikası’nı ve Kullanım Koşulları’nı incelemenizi öneririz. Gigahand’e üye olmak ücretsizdir.

Üye olurken,

 • Adınızı, soyadınızı, e-posta adresinizi ve parolanızı eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmalısınız.

 • E-posta adresinizin güncel olarak kullandığınız bir adres olduğundan emin olun. Size özel tüm bildirim ve mesajları verdiğiniz bu adrese göndereceğiz.

 • Parolanız en az 8, en fazla 12 karakterden oluşmalı, en az 1 harf ve 1 rakam içermeli.

Üyelik bilgilerinizi (kullanıcı adınızı, “Hakkınızda” bölümünü, telefon numaranızı) sonradan, Üyelik Bilgilerim sayfasından değiştirebilirsiniz.

Parolanızı sonradan, Parola Değiştir sayfasından değiştirebilirsiniz. Yeni parolanız en az 8, en fazla 12 karakterden oluşmalı, en az 1 harf ve 1 rakam içermelidir.
Parolanızı unuttuysanız yeni parola oluşturabilirsiniz. Yeni parola oluşturmak için,

 • Üye Girişi sayfamızda yer alan Parolamı Unuttum linkini kullanın.

 • Açılan sayfadaki alana, sistemimizde kayıtlı olan e-posta adresinizi yazın.

 • Sisteme giriş yapabilmeniz için gerekli olan parolayı, e-posta adresinize gelen “Parolanız” başlıklı e-postada bulacaksınız.

 • Bu parola ve e-posta adresinizle sisteme yeniden giriş yapabilirsiniz. Ancak parolayı unutmamanız için, sisteme girdikten sonra Parola Değiştir sayfasından size özel, yeni parola oluşturmanızı tavsiye ederiz.

Hesabınızın güvenliği için Gigahand üyelik bilgilerinizi 3. kişilerle paylaşmayınız. Herhangi bir sorunla karşılaştığınızda 0232 332 2 432 Müşteri Hizmetleri’ni arayabilirsiniz.

İlan Verme Kuralları’nı ya da Kullanım Koşulları’nı ihlal eden kullanıcılarımızın üyelikleri askıya alınır ya da iptal edilir.

GigaPrime nedir?

GigaPrime, Gigahand’in özel bir “eşleştirme” algoritmasıdır. Hizmet almak isteyen üyeler için farklı, hizmet vermek isteyen üyeler için farklı ayrıcalıklar sağlar. GigaPrime özellikli bir ilan vermek ya da talep oluşturmak isteyen kullanıcıların “İlan Ver” butonlarını kullanması yeterlidir.

Hizmet almak isteyen üyeler için GigaPrime:

GigaPrime ayrıcalıklarından yararlanmak isteyen bir hizmet alanın karşısına, seçtiği kategori için özel olarak hazırlanmış bir sayfa çıkar. Hizmet alanın, bu sayfadaki birkaç soruya cevap vermesi yeterlidir. Sonrasında GigaPrime algoritması, hizmet alanın ihtiyacına ve lokasyonuna en uygun, doğrulanmış hizmet vericiler ile eşleşmesini sağlar. Böylece hizmet alan, güvenilir ve uygun hizmete kolayca ulaşır. (Burada anlatılanlar GIG, yani kısa süreli hizmet almak isteyen kullanıcılar için de geçerlidir.)

Hizmet vermek isteyen üyeler için GigaPrime:

GigaPrime ayrıcalıklarından yararlanmak isteyen bir hizmet veren, ilanını onaya gönderdiğinde kendisinden, hizmet verdiği sektöre göre bazı belge ve bilgiler istenir. Böylece doğrulanmış, onaylanmış bir hizmet veren olacaktır. Sonrasında GigaPrime algoritması, hizmet verenin sektör ve bölgesindeki hizmet taleplerini bildirim olarak kendisine iletir. Böylece hizmet veren, potansiyel müşteriye doğrudan ulaşarak kazancını artırır. (Burada anlatılanlar GIG, yani kısa süreli hizmet vermek isteyen kullanıcılar için de geçerlidir.)

İlan Verme/Talep Oluşturma

Eğer hizmet almak ya da emlak/vasıta kiralamak istiyorsanız yaptığınız işlemin adı “talep oluşturma”dır. Eğer hizmet vermek, emlak/vasıta kiraya vermek istiyorsanız, iş ya da çalışma arkadaşı arıyorsanız yaptığınız işlemin adı “ilan verme”dir. Gigahand’de ilan verme / talep oluşturma aşamaları şunlardır:

 • Her şeyden önce üye olmanız ve bilgilerinizi doğrulamanız gerekmektedir.

 • Üyelik işlemleriniz tamamlandıktan sonra web ana sayfadaki “İlan Ver” butonunu, mobil ana sayfadaki (+) butonunu kullanın.

 • Açılan sayfadaki kategori listesinden, sizin için en uygun kategoriyi adım adım seçin.

 • Eğer ihtiyacınız, Hizmet Arayanlar, GIG Hizmet Arayanlar ya da Kiralamak İsteyenler kategorilerinden birine ait ise, yani talep oluşturacaksanız, GigaPrime ayrıcalıklarından yararlanmak isteyebilirsiniz. Bunun için, talep oluşturmadan önce karşınıza çıkan soruya “Evet” demeniz yeterli.

 • Eğer ilanınızı Hizmet Verenler, GIG Hizmet Verenler ya da Kiraya Verenler kategorilerinden birinden verecekseniz ve GigaPrime ayrıcalıklarından faydalanmak istiyorsanız, ilan sayfasındaki ilgili alanı işaretlemeniz yeterli.

 • GigaPilanınıza konum bilgisi ve fotoğraf yükleyebilir, ilanınıza başlık verebilir, önemli bulduğunuz detayları açıklama alanında belirtebilirsiniz.

 • Formu doldurduktan sonra en altta bulunan “İlanı / Talebimi Kaydet ve Onaya Gönder” butonunu kullanın. Onaya gönderilen ilanlar Gigahand editörleri tarafından incelenir ve onaylandıkları takdirde en geç 24 saat içinde yayımlanır.

 • Onaya gönderdiğiniz ve henüz yayımlanmamış ilanınızı İlanlarım sayfasındaki Onaydaki İlanlar sekmesinden görebilirsiniz. Onaydaki ilanlarınızı görüntüleyebilir ve yeniden düzenleyebilirsiniz.

 • Vazgeçtiğiniz ilanlarınızı İlanlarım sayfasındaki Kapalı İlanlar sekmesinden görebilirsiniz. Kapalı ilanlarınızı düzenleyebilir ve yeniden onaya gönderebilirsiniz.

 • Onaylanmış ve yayındaki ilanlarınızı İlanlarım sayfasındaki Aktif İlanlar sekmesinden görebilirsiniz. Aktif ilanınızı görüntüleyebilir, yeniden düzenleyebilir ve kapatabilirsiniz.

 • Başka bir üye ile anlaştığınız için yayından kaldırdığınız ilanlarınızı İlanlarım sayfasındaki Sonlanmış İlanlar sekmesinden görebilirsiniz.
 • Süresi dolan ilanlarınızı İlanlarım sayfasındaki Süresi Dolan İlanlar sekmesinden görebilirsiniz. Süresi dolan ilanlarınızı düzenleyebilir ve yeniden onaya gönderebilirsiniz.

Tüm ilan ve talepler, GigaPrime ya da standart fark etmez, İlan Verme Kuralları’na tabidir.

İlanlar Yayımlandıktan Sonra

Yayımlanan ilanlar, diğer kullanıcılar tarafından çeşitli amaçlarla ve yöntemlerle görüntülenirler. Eğer ilanınız bir başka kullanıcının aradığı çözümü içeriyor ise o kullanıcı size mesaj yoluyla ulaşır.
GigaPrime talepler ise sistem tarafından gönderilen bildirimler aracılığıyla, doğrudan en uygun çözümü sunan hizmet vericiye yönlendirilir.

İlan Arama ve Görüntüleme

Gigahand’de arama yaparken ihtiyacınızı tanımlayan sözcüklerin yanı sıra şehir ve ilgili kategoriyi de belirtmeniz gerekmektedir. Hatta dilerseniz hiç sözcük girmeden, sadece şehir ve kategori belirterek de arama yapabilirsiniz. Böylelikle, aradığınız sözcüğe ilan başlığında yer vermemiş, ama aradığınız il ve kategorideki ilanları da bu şekilde görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca bu sayede, ülke çapında verilen bütün ilanlar arasında kendinize en uygunu bulmakla uğraşmaz, aradığınız çözümü aradığınız il ve kategoride bulabilirsiniz. İsterseniz, sonuç sayfasındaki filtreleme yöntemlerini kullanarak arama parametrelerini değiştirebilir, sonuçları daraltabilirsiniz.

 • Gigahand’i web üzerinde kullanıyorsanız ana sayfadaki arama çubuğunu kullanarak şehir ve kategori bazlı arama yapabilirsiniz. Böylece seçtiğiniz kategorideki, belirttiğiniz şehirden verilmiş tüm ilanları görüntüleyebilirsiniz. Bir diğer seçenek de ana sayfadaki kategori linklerini kullanmak. Bu linkleri kullanarak o kategoride verilmiş bütün ilanları, şehir ayırmaksızın görüntüleyebilirsiniz. Dilerseniz sonuç sayfasındaki filtreleme seçeneklerini kullanarak sonuçları daraltabilirsiniz.

 • Gigahand’i mobil uygulama üzerinde kullanıyorsanız ana sayfanın en üstünde yer alan “Lütfen lokasyon ekleyin” linkini kullanarak, ilgilendiğiniz ilanların konumunu girebilirsiniz. Lokasyon belirttikten sonra ister arama çubuğunu, isterseniz de kategori butonlarını kullanarak arama yapabilir, ilanları görüntüleyebilirsiniz.

Filtreleme ve Görünüm

Filtreleme:

Arama sonuçları daraltmak için filtreleme seçeneklerini kullanabilirsiniz.
Gigahand’i web üzerinde kullanıyorsanız sonuç sayfasının sol tarafında bulunan filtreleme seçeneklerini kullanarak sonuçları daraltabilirsiniz.
Örneğin İzmir ilinde köpeğinizi her gün gezdirecek birine ihtiyacınız var diyelim. Arama çubuğuna “köpek” yazdınız, şehir olarak da İzmir’i seçtiniz. Ayrıca bir de kategori seçmelisiniz ve bir hizmet veren aradığınız için iki seçeneğiniz var: “Hizmet Verenler” veya “GIG Hizmet Verenler”
Köpek gezdirme işi genellikle öğrencilerin ya da ek gelir elde etmek isteyenlerin tercih ettiği kısa süreli bir iş olduğu için, GIG Hizmet Verenler kategorisini seçmek mantıklı. Sonuç sayfasında çıkan filtreleme seçenekleri ile

 • Ana kategoriyi değiştirebilir, başka bir kategoride arama yapabilir,

 • Şehri değiştirebilir, başka bir şehirde arama yapabilir,

 • İlçeyi değiştirebilir, başka bir ilçede arama yapabilir,

 • İlan başlığında aranacak kelimeyi değiştirebilir, başka bir kelimeyle arama yapabilirsiniz.

Veya hiçbir sözcük girmeden “GIG Hizmet Verenler” kategorisini ve İzmir şehrini seçerek arama yaptınız. Sonuç olarak İzmir’den verilen tüm kısa süreli işleri görüntülersiniz. Filtreleme seçeneklerini kullanarak, köpek gezdirme dışında kalanları eleyebilirsiniz.

Gigahand’i mobil uygulama üzerinde kullanıyorsanız sonuç sayfasının üst tarafında bulunan filtreleme seçeneklerini kullanarak sonuçları daraltabilirsiniz.
Örneğin İzmir ilinde köpeğinizi her gün gezdirecek birine ihtiyacınız var diyelim. Lokasyon olarak mobil uygulamanıza İzmir’i girdiniz. Aradığınız hizmeti kategoriler üzerinden araştırmak istiyorsanız ana sayfada bulunan kategori ikonlarından GIG Hizmet Verenler ikonuna tıklamalısınız. Hemen altında açılan alt kategorilerden “Evcil Hayvan” kategorisini, onun da altında yer alan “Köpek Gezdirme” kategorisini seçerseniz, o kategoride verilmiş tüm İzmir ilanlarını görüntüleyebilirsiniz. Üstte bulunan filtreleme butonunu kullanarak sizin ve köpeğiniz için en uygun hizmet vereni bulabilirsiniz.

Görünüm:

Arama sonuç sayfalarında görünümü değiştirmek için üstte yer alan görünüm seçeneklerini kullanarak ilanları farklı görüntüleyebilirsiniz. Görüntüleme seçenekleri,

Normal: Yalnızca ilan başlığının ve il/ilçe bilgisinin yer aldığı fotoğraflı görünüm

Liste: İlan başlığının ve il/ilçe bilgisinin yanı sıra içeriğe dair bilgilerin de kısaca görüntülendiği seçenek.

Harita: Sonuçların harita üzerinde görüntülendiği lokasyon bazlı görünüm.

Kullanıcı Değerlendirme

Bir kullanıcı ile anlaşıp aradığınız çözümü bulduğunuzda artık ilanınızı kapatabilirsiniz. Kapatma işlemi size, anlaştığınız kullanıcıyı değerlendirme ve onun hakkında yorum yapma imkânı da sunar.
Aktif İlanlarım sekmesinden, kapatmak istediğiniz ilanın üzerine geldiğinizde karşınıza 3 seçenek çıkar. “İlanımı kapat” butonunu seçerseniz, “İlanı bir kullanıcı ile değerlendirdim” opsiyonunu göreceksiniz. Bu opsiyon sayesinde, aradığınız çözüm üzerine konuşup anlaştığınız kullanıcıyı değerlendirebilir ve onun hakkında yorum yapabilirsiniz. Söz konusu kullanıcı da aynı şekilde sizi değerlendirebilir ve hakkınızda yorum yazabilir. Aldığınız ve yaptığınız değerlendirmelere Profilim sayfasından ulaşabilirsiniz.

Burada dikkat etmeniz gereken en önemli şey, yorumunuzun Kullanım Koşulları’na uygun olmasıdır (Madde 4.39).

Bildirim ve Mesajlar

Kullanıcılar arası mesajlaşma ilanlar üzerinden yapılmaktadır. Aradığınız çözüme sahip bir ilan sahibine, ilanı üzerinden mesaj gönderebilirsiniz. Eğer aradığınız çözüme yönelik GigaPrime bir talep oluşturduysanız sistem sizi doğrudan, en uygun hizmet verenle eşleştirecektir. Bu süreçte Gigahand tarafından gelen bildirimlerle ve talebinize uygun hizmet vericiden gelen mesajla bilgilendirilirsiniz.

Bildirim türleri:

 • Bir kullanıcı hakkınızda değerlendirme ya da yorum yapmışsa “Değerlendirme aldınız” şeklinde bir bildirim alırsınız. Bildirim içeriği, sizi değerlendirme ya da yoruma yönlendirecek, size de karşı tarafı değerlendirme bağlantısı verecektir.

 • İlan ya da talebiniz onaylanır, askıya alınır veya silinirse bu size ilanınızın kod numarası ile birlikte bildirim olarak gelir. li>

 • GigaPrime bir hizmet sağlayıcı ilanı verirseniz, hizmet verdiğiniz kategori ve lokasyondaki talepler size bildirim olarak gelir.

Mesaj türleri:

 • Diğer kullanıcılar bir ilan üzerinden size mesaj gönderebilir. Bu mesaj, söz konusu ilanın bağlantısını da taşır.

 • Gigahand Destek Ekibi’ne gönderdiğiniz mesajların cevapları size yine mesaj olarak gelir.

Destek

Gigahand üyeleri tüm soru ve destek konularıyla ilgili Gigahand Destek Ekibi’ne gigahand.com Destek sayfasından ve Gigahand mobil uygulaması üzerinden mesaj gönderebilirler.